Sabit Tente

sabit tente
Sabit tente, kullanıldıkları mekana ve ihtiyaca göre imal edilebildiğinden dolayı hem küçük hemde büyük alanlarda kullanılabilir. Cafeler, Otel yada benzeri mekan girişleri yada gölge ve yağmur koruması istenen her mekanda kullanılabilirler. Özellikle kapı ve salon girişleri, pencere ve kapı üstleri gibi devamlı gölge ve yağmur koruması gerektiren noktalar için idealdir.
Sabit Tente Kullanıldıkları mekan açısından hareket ettirilip gölge ve yağmur koruma alanlarının değişken olmayıp sabit bir şekilde kullanılması istenen mekanlarda tercih edilen bir çeşididir
Sabit tente, mafsallı tente,Pergole tente  gibi yağmur ve güneş korumalarının yönetilmesi gerekmeyen apartman yada benzeri mekan girişleri gibi konumlarda tercih edilmektdir.
İpli mekanizma ile açılıp kapanan, mağaza ve pencereler için ideal çeyrek dairesel şekilde bir sistemdir.
Mekana ve isteğe bağlı olarak pencere, bina girişleri, cephelerde şık, estetik bir görüntü oluşturmak için istenilen şekil ve ebatta tasarlanabilen bir sistemdir.
Mekanların bina girişlerine ve garaj üstlerine yarım dairesel şekilde uygulanan bir sistemdir.
Sabit tente adından da anlaşılacağı gibi kapı, pencere önü gibi yerlerin üzerine ve duvara monte edilerek kullanılır. Diğer tente türlerinden en büyük farkı hareket edecek bir mekanizmasının olmamasıdır.
Şayet dekoratif yani sabit bir tente yaptırmayı düşünüyorsanız, zevkli bir kişiliğe sahip olduğunuzu söylemekte yarar var. Tenteye yuvarlak hatlar vermek daha kolay olduğundan estetik görünümler için tercih edilebilir.
Ayrıca uygulandığı alanlara görsel olarak bir değer katmasının yanında uygulanma kolaylığı ve daha ekonomik olması da tercih nedenlerini artırabilir.Sabit Tente sistemleri, camların veya cephelerin ölçü ve şekillerine göre özel olarak imal edilir. Cephelerde estetik amaçlı kullanımları yanında, yağmur ve güneşten korunmak maksadıyla da kullanılan bu sistemler; tasarım detayları, proje sahibinin yönlendirmesi ile estetik, fonksiyonellik ve ekonomiklik ilkeleri doğrultusunda yapılır.
Teknik Özellikler
  • Sabit / demonte,
  • Kenar kısımlardan gelen güneş ışınlar engellemek için perde,
  • Düz yada dalgalı saçak seçeneği,
  • Kenarları şeffaf mika / branda kaplama,
  • Fırın boya,
  • Özel ölçülerde üretim,
  • İthal yada yerli akrilik kumaş; 100 farklı renk ve desen seçeneği.